Marchisio ma w tym roku 33 lata, a wielu graczy w tym wieku wciąż walczy o linię. W tym wieku Marchisio postanowił przejść na emeryturę, a następnie zdjął koszulki piłkarskie i pożegnał się z karierą piłkarską. Wierzę, że fani też go pobłogosławią.

W Juventusie Marchisio, znany przez fanów jako „Mały Książę”, stopniowo zajmował główną pozycję dzięki swojej doskonałej zdolności biegania i wybitnej przyszłościowej świadomości, stając się najlepszym na świecie pomocnikiem. W 13-letniej karierze Juventus strzelił 37 bramek dla Juventusu w 389 występach i wygrał 7 tytułów Serie A. W ciągu 18 lat Marchisio zdjął koszulka Juventus i dołączył do klubu Zenit Saint Petersburg. Jednak po dołączeniu do sezonu Zenit Saint Petersburg Marchisio nie mógł grać normalnie z powodu kontuzji i zdecydował się anulować kontrakt z FC Zenit Saint Petersburg.

Marchisio powiedział, że marzył o zostaniu piłkarzem swoich dzieci i nie może dalej wypełniać tej obietnicy. Dzięki mojemu marzeniu dał mi siłę i szczęście.