Van Persie opuścił Arsenal i przeprowadził się do Manchesteru United, aby rozgniewać fanów Arsenalu. Jednak van Persie powiedział, że nie pożałuje opuszczenia Arsenalu, nawet jeśli oburzy to fanów bandytów, którzy kiedyś go kochali. Ponieważ jestem dumny z koszulki piłkarskie Arsenalu, którą nosiłem.

Van Persie mówił o przeniesieniu Manchesteru United i był wyśmiewany przez fanów Arsenalu. Miałem wspaniałe wspomnienia z Arsenalu od ośmiu lat i nadal jestem dumny z tego doświadczenia. Nawet jeśli bardzo wcześnie zdjąłem koszulka Arsenal FC. Po zakończeniu takiego przeniesienia musisz ponieść konsekwencje i zaakceptować je jak mężczyzna. Nie bierz tego zbyt prywatnie. To jest moje życie. Oto co zrobiłem. Niektórzy ludzie są zadowoleni, inni są zadowoleni. Ludzie nie są zadowoleni, życie jest takie.

Van Persie powiedział, że pierwszy sezon dołączenia do Manchesteru United, aby wygrać mistrzostwa Premier League, udowodnił, że jego decyzja o przeniesieniu jest prawidłowa. Ale zaakceptuje także ośmieszenie fanów Arsenalu.