Kościelny opuścił drużynę i dołączył do drużyny FC Girondins de Bordeaux. Kiedy dołączasz do nowego klubu, zwykle nosisz koszulki piłkarskie, aby dołączyć do nowo dołączonego klubu. Film z koszulki Koscielnego wywołał pewne niezadowolenie. Na filmie zdjął koszulkę Arsenalu i odsłonił koszulkę FC Girondins de Bordeaux. Ten link został uznany za brak szacunku dla koszulki strzelca.

Tego lata jego relacje z Arsenalem się rozpadły i raz odmówił udziału w meczu rozgrzewki Arsenalu. Teraz ta akcja rozbierania najwyraźniej wyraża jego niezadowolenie. Sam Kościelny powiedział, że okazywał wystarczająco szacunku Arsenalowi na boisku, co wystarczy. Były legendarny strzelec Edward Wright również wyraził swoją opinię na temat tego off-koszulka Arsenal FC owego filmu. Już się przeniosłeś, ale postąpiłeś bez szacunku wobec starego klubu. Mam nadzieję, że nie pożałujesz tego w przyszłości. Lee Dixon z Arsenalu powiedział również, że kręcenie tego filmu przez Kościelny było złym pomysłem.

Wydaje się, że dla tego rodzaju zachowania fani mają zerową tolerancję w tej sprawie. Dlatego należy poważnie rozważyć wiele rzeczy.