Po dołączeniu do Atlético Madrid w 2015 roku, Correa stał się ważnym członkiem Atlético Madrid. Jego umowa z Atlético Madryt wygasa do 2024 r. Jednak w ciągu ostatnich czterech lat jego pozycja w Atlético Madryt spadała, strzelił tylko 30 bramek dla zespołu. Niezależnie od tego, czy jest to najwyższe kierownictwo klubu, czy zawodnicy, zastanawiają się, czy może on wziąć na siebie ciężar koszulki piłkarskie.

Według doniesień medialnych, celem znalezienia następcy Cutrone, Correa stał się AC Milan. Okno letnie wkrótce się kończy, a AC Milan podejmuje ostateczne starania o dołączenie do Correa. Opłata transferowa, którą wydali tym razem, wyniosła 40 milionów euro plus zmienna klauzula do 5 milionów euro. Aby mieć odpowiedniego następcę koszulka AC Milan Cutrone, możliwe jest również wzajemne zaspokojenie finansowe. Jednak Atlético Madryt wymaga 50 milionów euro, aby uwolnić graczy.

Atlético Madryt przedstawił także kilku generałów w tym sezonie. Aby zmniejszyć zasoby finansowe, nie wiem, czy AC Milan może z powodzeniem wprowadzić Correę. Poczekamy i zobaczymy.