Manchester City, trenowany przez Guardiolę, zawsze był bardzo satysfakcjonujący dla fanów i klubów. Z Guardiola w ciągu najbliższych kilku lat, żaden zespół nie może wstrząsnąć dominacją wielkiego Manchesteru City, Liga Mistrzów może stać się największym przełomem dla innych zespołów Premier League. Jednak dyrektorzy Manchesteru City odpowiedzieli również, czy może nadal trenować koszulki piłkarskie Manchesteru City.

Od czasu, gdy Guardiola trenował Manchester City, wyniki były zadowalające. Manchester City nie ma prawie żadnych rywali na arenie krajowej, a teraz tylko Liga Mistrzów. Trener Juventusu przygotowuje się do wyjazdu tego lata, a plotka głosi, że nowym kandydatem Juventusu będzie trener Manchesteru City Guardiola. Po ujawnieniu wiadomości cała piłka nożna została wstrząśnięta. Jednak Manchester City szybko odpowiedział, odmawiając możliwości opuszczenia zespołu przez Guardiolę. Fani z koszulka Manchester City są bardzo zadowoleni z tego wyniku.

Również Guardiola odpowiedział na tę wiadomość. Powiedział, że jest bardzo szczęśliwy w Manchesterze City, w przyszłości poprowadzi zespół do Ligi Mistrzów.