Eliminacja Barcelony w Lidze Mistrzów to ostatnia rzecz, którą fani chcą zobaczyć. Jako gracz w zespole Gerard Piqué przyznaje, że Barcelona została mocno uderzona w Lidze Mistrzów. Również lizanie koszulki piłkarskie na ciele. Przypadkowa eliminacja półfinału z Liverpoolem była kompletnym koszmarem, a cały skład nie doszedł do skutku.

W pierwszej rundzie półfinału Ligi Mistrzów, zwycięstwo Barcelony 3-0 nad Liverpoolem. Tym razem wynik dał Barcelonie wielkie zwycięstwo. To powinien być krok do finału Ligi Mistrzów. Jednak druga fuzja nie była tak płynna, jak sądził Barcelona, a Liverpool zakończył rewanż 4-0 na Anfield. Bezpośrednio wyeliminował Barcelonę w finale Ligi Mistrzów. To sprawiło, że wielu fanów w koszulka FC Barcelona było bardzo rozczarowanych. W dwóch rundach przeciwko Liverpoolowi Pique przyznał, że wynik tej mistrzowskiej drużyny La Liga był ciężki, potrzebowali dużo czasu, aby wyjść z porażki.

Niezależnie od tego, czy jest to gracz z Barcelony, czy fan, trudno będzie zapomnieć o utracie tej gry. Jedyną rzeczą jest, aby uniknąć jego ponownego wystąpienia.