W 27 rundzie Bundesligi Borussia Dortmund zagrała z VfL Wolfsburg, a fani boiska nosili koszulki piłkarskie Borussii Dortmund, aby ich rozweselić. Większość sezonu „Occupy Bundesliga” Borussia Dortmund powróciła do Borussii Dortmund dzięki dwóm bramkom Alcácera w czasie przerwy, co było najlepszym miejscem w dwurundowej lidze Bayernu Monachium.

Kapitan Borussia Dortmund Reus nie zagrał z powodu narodzin jego córki. Pod nieobecność głównego Borussii Dortmund Borussia Dortmund nie miała dobrej okazji ofensywnej w całej grze. Jednak na koniec Borussia Dortmund polegała na dwóch bramkach Alcácera w czasie postoju, zwycięstwie 2: 0 nad VfL Wolfsburg. Fani w koszulka Borussia Dortmund Alcácer cieszą się ze swoich idoli. FC Bayern Monachium został wyrównany przez SC Freiburg na drodze 1: 1, ustępując miejsca.

Następna runda będzie rywalizacją pomiędzy dwoma silnymi graczami w Bundeslidze. FC Bayern Monachium zagra u siebie z Borussią Dortmund i będzie kluczową bitwą o tytuł mistrzowski. Wierzę, że będzie to wspaniała gra. Poczekamy i zobaczymy.