W Champions League 2018-2019 ćwierćfinału, fani szybko przygotowany na koszulki piłkarskie, aby obejrzeć finał Ligi Mistrzów. Juventus i Liverpool podpisali, Tottenham Hotspur i Manchester City zorganizowali wojnę domową Premier League, Barcelona spotkała się z Manchester Unite.

Losowanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów w tym sezonie jest inne niż wcześniej. To losowanie bezpośrednio zakończy mecz półfinałowy. W tym czasie półfinał Ligi Mistrzów nie będzie już dobierany. Po dwóch rundach ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwnicy drużyny kwalifikacyjnej zostaną automatycznie ujawnieni. Dwie drużyny biorące udział w finale Ligi Mistrzów określą także nominalne mecze u siebie i na wyjeździe. W tym czasie zespół z domowymi kwalifikacjami może przejąć inicjatywę w wyborze koloru koszulka FC Barcelona. Innymi słowy, po zakończeniu loterii, od ćwierćfinału ćwierćfinału do finału, wszystkie kwestie są w jednym kroku, a dwie drużyny czekające na finał wyróżniają się.

Tym razem Barcelona zmierzy się z Manchester Unite, twardą kością. Nie wiadomo więc, kto zostanie wyeliminowany między dwoma zespołami. Bądźcie czujni.