Chociaż Puchar Świata trwa już od jakiegoś czasu. Jako bramkarz Niemiec Stegen został umieszczony na ławce rezerwowych. Z tego powodu Messi nadal nie mógł zrozumieć, dlaczego Stegen został umieszczony na ławce. Wielu fanów z koszulki piłkarskie są również nie do przyjęcia.

Messi powiedział: "Jestem zaskoczony indywidualnym poziomem, Neuer odniósł kontuzję w Bayern Monachium przez prawie cały sezon, ale stał się on główną siłą w rosyjskich mistrzostwach świata, a niemiecki główny bramkarz odniósł kontuzję przez długi czas. Ledwie uczestniczył w treningach i zawodach, ale gdy drużyna narodowa została początkowo w składzie, Stegen pomógł drużynie niemieckiej wygrać Puchar Konfederacji. "Każdy trener organizuje rozważania graczy. Jednak wielu fanów noszących koszulka FC Barcelona uważa, że nie jest łatwo zaakceptować niemiecki zespół, który jest na etapie grupowym.

Messi wyraził także swój szacunek dla decyzji Löw: "To jest sztab szkoleniowy, mają swoje powody, nie mogę komentować tego na poziomie osobistym, ale jestem zaskoczony osobistym poziomem".