W 11. rundzie Premier League, konkurs trwał nadal, a Manchester City siedział na stadionie Etihad przeciwko Southampton. Manchester City pokonał Southampton 6: 1 na stadionie Etihad, aby odzyskać czołowe miejsce. Fani Manchesteru z koszulki piłkarskie nie mogą doczekać się występu. Chelsea przewyższyła Liverpool, zajmując drugie miejsce z różnicą bramek.

W tym sezonie Manchester City wygrał wszystkie mecze w Premier League, strzelając tylko 18 bramek i tracąc tylko 2 bramki. W ostatnich ośmiu meczach przeciwko domowej grze Premier League w Southampton, Manchester City wygrał siedem z nich, średnio cztery gole na mecz! Jeśli fani Manchesteru City chcą zobaczyć, w którą grę chcą grać w domu, musi to być Manchester Derby, a kolejna runda Manchester City będzie na stadionie Etihad przeciwko Manchesterowi United. Wielu fanów będzie nosić koszulka Manchester City do oglądania tej gry.

Po jedenastu rundach Manchester City, Chelsea i Liverpool pozostały niepokonane. Manchester City zdobył 29 punktów, Chelsea i Liverpool, który prowadził poprzedniego dnia z 27 punktami, Chelsea awansowała do drugiej z trzema różnicami bramek.