W meczu grupowym Ligi Mistrzów Borussia Dortmund grała u siebie z Atlético Madryt. Borussia Dortmund była ostatnio w świetnej formie i przejęła prowadzenie w Bundeslidze. Atlético Madryt stał się również silnym zespołem znanym ze swojej obrony. Dwie opłacające się zespoły spotkały się. Wielu fanów, którzy mają koszulki piłkarskie, nie może się doczekać.

W ostatniej rundzie wygranej przeciwko Stuttgartowi, zajęło tylko 25 minut, aby uzyskać przewagę trzech goli. Borussia Dortmund odniosła serdeczne zwycięstwo w wyjazdowej grze. Osiem lig pozostało niepokonanych w nowym sezonie, a pierwsze dwie rundy Ligi Mistrzów zostały wygrane. Ogólna sytuacja jest dość silna. Atlético Madryt dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów, ale także zdobył Puchar Europy w zeszłym sezonie, jest twardym kości Europejczyków. Borussia Dortmund ma silniejszą zdolność ofensywną, podczas gdy Atletico Madryt jest twardy i stabilny. Fani będą używać koszulka Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów.

Pod względem technicznym i taktycznym oba zespoły mają bardzo wysokie wymagania prędkości. Różnica polega na tym, że Borussia Dortmund chętniej zmienia rytm ataku pozycyjnego, a Atlético Madryt jest dobry na kontratak, każdy ma swoje mocne strony.