W tym roku miał największą szansę, by dogonić Ronaldo, ale stał się jego najbardziej niekonkurencyjnym rokiem. Po Mistrzostwach Świata, Neymar w Ligue 1 stopniowo został zapomniany, chociaż nie brakuje fanów, ale ekspozycja jest znacznie mniejsza niż podczas Ronaldo i Pucharu Świata. Wielu rodziców kupuje teraz koszulki piłkarskie dla swoich dzieci, aby dołączyć do tej gry.

Nowy sezon zaczął startować, a Neymar również strzelił trzy kolejne mecze. W trzech meczach Neymar zdobył trzy bramki i dwie asysty. W miarę upływu sezonu miał go tylko w Ligue. Drużyna Mbappé. Neymar spisał się dobrze, a kilka osób dyskutowało o jego płycie, co jest dylematem, z którym musi zmierzyć się Neymar. Fani będą nadal kupować koszulka Paris Saint-Germain, jak zawsze, aby go wspierać. Nawet jeśli łatwo wygrać we Francji, 16-letnią Ligę Mistrzów, plus pół sezonu kontuzji, dla Neymara to kariera niska. Jeśli nie jest to szokujący występ, lub jest poza nim koronka, to nadal nie zwraca na to uwagi, jedynym stadium wysokiej expo jest Liga Mistrzów.

Neymar zapewnił drużynie wysoką ekspozycję, ale ekspozycja w piłce nożnej jest znacznie mniejsza niż w Ronaldo. Można tylko powiedzieć, że aura Ronaldo jest bardziej olśniewająca niż Neymar.