18-letni Foden strzelił gola Manchester City przeciwko drużynie Oxford United. Guardiola bardzo optymistycznie myśli o potencjale nowicjusza, a klub planuje również odnowienie kontraktu. Młodsi będą przyciągać tysiące fanów, aby kupować koszulki piłkarskie dla swoich dzieci.

Według doniesień mediów brytyjskich, negocjacje w sprawie odnowienia kontraktu Fodena wkrótce się rozpoczną, a jego kontrakt jest obecnie w 2020 r., A Manchester City ma nadzieję podpisać z nim długoterminową umowę. Manchester City jest gotowy, aby rozpocząć negocjacje z debiutanckim zespołem Foden, aby dać mu nowy długoterminowy kontrakt. Fani w koszulka Manchester City nadali mu przydomek "Stockport County Iniesta". Sam Foden odpowiedział: "Jestem bardzo szczęśliwy, że fani to nazywają, ale poziom Iniesta to kolejna planeta!"

Guardiola powiedział, że spodziewa się, że Foden będzie pracował dla Manchester City przez ponad dekadę. Guardiola powiedział. "Moim marzeniem jest to, że może grać tutaj przez dziesięć lat, jeśli może zostać tu przez dziesięć lat i może grać główną siłą, to dziesięć lat później nie będę mógł przewidzieć, jakie osiągnięcia będzie miał."