Latem 2017 roku Bakayoko przeniósł się z AS Monaco do Chelsea z opłatą za transfer w wysokości 40 milionów funtów, ale jego występ w pierwszym sezonie Premier League był bardzo zły. W tym sezonie Bakayoko został wypożyczony do AC Milan, aw jego umowie najmu są również klauzule wykupu. Fani z koszulki piłkarskie kami wyrazili swój smutek.

24-letni Bakayoko grał w 24 meczach Premier League, ale nie grał dużej roli w drużynie. Ostatecznie Chelsea zajęła 5. miejsce w lidze i nie trafiła do Ligi Mistrzów. Tego lata Fabinho przeprowadził się do Liverpoolu za 40 milionów funtów i wspierał swojego byłego kolegę z drużyny Bakayoko. Fabinho, ubrany w koszulka Chelsea, powiedział: "Nie sądziłem, że on zbyt się boryka w Premier League, oglądałem niektóre z jego gier, dla mnie jest on tak dobry jak zawsze, oczywiście, to jest twój pierwszy sezon w Nowy klub, zawsze będzie trochę trudny, odejdę, jeśli nie przyjadę, ale AC Milan ma świetnego zawodnika. "

Chelsea postanowiła wynająć pomocnika Bakayoko, Fabinho również potwierdził kolegę z drużyny, więc ogólna perspektywa dołączenia Bakayoko do AC Milan jest optymistyczna.