Neymar opuścił Barcelonę, by dołączyć do Paris Saint-Germain, a dodatek Neymara również ustabilizował wojskowy klub. Jednak w ciągu zaledwie jednego roku Neymar stał się celem wielu fanów z koszulki piłkarskie.

Po przegranej z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, Paris Champion Paris Saint-Germain ponownie znalazł się na liście. Neymar był krytykowany przez wielu fanów jako "rak zespołu". Neymar na boisku jest nieco indywidualistą. Jest zbyt skupiona na sobie i często stawia zespół pod sobą. Nawet w szatni nie prowadzi przez przykład, ale spowodował szereg negatywnych skutków dla młodych graczy. W meczu z Liverpoolem, druga gwiazda paryskiej dzielnicy Saint-Germain, Mbappé, grała trochę niezadowalająco, zwłaszcza poza defensywnym systemem drużyny. Powód, dla którego Mbappé świeci w Pucharze Świata, jest tutaj. Neymar z koszulka Paris Saint-Germain nr 10 ma niezwyciężoną odpowiedzialność, a wiele praktyk Neymara sprawiło, że 19-letni utalentowany geniusz wygląda na coś złego.

Wielu fanów nie może obwiniać błędów w Lidze Mistrzów na Neymar, co jest niemal bez winy. Paris Saint-Germain chce znaleźć cały powód.