Po odpadnięciu Pucharu Świata od Argentyny, Messi wyszedł, Ronaldo wyszedł, a Hiszpania kontynuowała wczoraj swój rytm. W ósmym finale przegrana z gospodarzem Rosji została wyeliminowana. Po ciągłej eliminacji tego Pucharu Świata fani, którzy są zaniepokojeni piłką nożną, są bardzo zaintrygowani. Gdy gra zostanie utracona, dla tych graczy, którzy osiągnęli pewien wiek, skazani są na opuszczenie z żalem. Fani mogą kupić Koszulki Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018, aby je wspierać.

W meczu o mistrzostwo świata z Rosją Iniesta się nie rozpoczął, ponieważ w 67. minucie meczu gwiazda Barcelony została zastąpiona przez rosyjskiego bramkarza. Ostatecznie mecz został wciągnięty w rzut karny, chociaż Iniesta został postrzelony w Koszulka Hiszpania MS 2018, rzuty karne Piqué i Aspasa zostały uratowane przez Kinfeeva. Ostatecznie przegrał 3-4 z Rosją w rzutach karnych.

W wywiadzie po meczu Iniesta powiedział: "To jest naprawdę moja ostatnia gra w reprezentacji narodowej, wspaniałe doświadczenie się skończyło, czasami zakończenie nie zawsze jest doskonałe". Myślę, że możemy tylko życzyć sobie tego. W przyszłości weteran będzie mógł stać się lepszy i płynniejszy.