Pomocnik, który grał dobrze w Rzymie, Nainggolan pomoże Romom w ostatnich czterech meczach Ligi Mistrzów, ale teraz został niespodziewanie pokonany w reprezentacji. Dzięki temu wielu fanów z belgijskimi Koszulki Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018 było bardzo emocjonalnych i nie mogli zrozumieć porażki Nainggolana.

Belgijski trener Martínez oświadczył, że nie wybrał Nainggolan z przyczyn technicznych, ale od Nayinga Gorana do belgijskiej reprezentacji narodowej, do fanów, najwyraźniej nie zaakceptował powodu tego zdeprawowania. W rzeczywistości Nainggolan, z prostym charakterem, był przez długi czas z trenerem Liang Zi. W sierpniu zeszłego roku Martínez wykluczył Nainggolan z listy wstępnej. Ten ostatni natychmiast ogłosił wycofanie się z drużyny narodowej. To narusza oczekiwania wielu fanów noszących Koszulka Belgia mś 2018. Na głębszym poziomie gafa złości jest winowajcą, która doprowadziła do upadku belgijskiej piłki nożnej. Belgia została podzielona na holenderskojęzyczny flamandzki i francuskojęzyczny waloński. Obie frakcje zawsze były ze sobą niewygodne i dorastały w tak długotrwałym środowisku. Rozbieżność w zespole jest również oczywista.

Tak więc największym problemem przed belgijskim zespołem nie są gwiazdy i technologia, ale solidarność. Gra w piłkę nożną, która liczy 11 osób, nawet jeśli są silni zawodnicy w drużynie, jeśli nie mogą się zjednoczyć, nie mogą uzyskać dobrego wyniku.